Kaliteli Çadır Nasıl Olmalıdır ?


4119 - Defa Okundu.

Kaliteli Çadır Nasıl Olmalıdır ?

Kaliteli Çadır

Kaliteli çadır aslında herkese göre tekdir.Çökmesin,sıcak olsun ya da yazın serin olsun gibi bundan başka kimsenin kaliteli çadır için bir kıstası yoktur.İnsanlar bu noktada yanılgıya düşer çünkü işin içinde çok ince detaylar vardır.Mesela;

Çadırlarda kullanılan dikiş iplikleri zayıf olursa dikiş iplikleri atar.Güleçyüz Çadır bu dikişleri kot ipliği ile en sağlam şekilde atmaktadır.

Çadır kapılarının büzdürme yerlerinde naylon ip kullanılır ise kısa sürede kopar kapı düşebilir ancak Güleçyüz Çadır bu büzme iplerinde paraşüt iplerini kullanmaktadır yaklaşık 10 yıl kullanabilirsiniz.

Çadırların kıvrım noktalarında kaynak kullanılırsa çok kısa sürede eğilmeler kırılmalar olur.Güleçyüz Çadır özel büküm makineleri ile yaptığından bu tür sorunlar ile karşılaşmazsınız.

Kaynak noktalarında elektrot kaynak kullanılmaktadır ancak Güleçyüz Çadır gaz altı kaynak kullandığı gibi bu kaynakları yapan ustalara gerekli eğitimleri almalarını sağlamıştır.

Çadırların birbirine eklenen noktalarında el makineleri ile ekleme yapılmaktadır ancak Güleçyüz Çadır yüksek frekans makineleri ile yapmaktadır bu eklemeleri.

Çadırlarda kullanılan tüm iskelette sadece dışında kaplama galvaniz bulunmaktadır ancak Güleçyüz Çadır da iç ve dış galvanizli profiller kullanılmaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar