Çadır Nasıl Olmalıdır ?


7208 - Defa Okundu.

Çadır Nasıl Olmalıdır ?

Güleçyüz Çadır’dan yine bir ilk! Çadırlarınızın bağlantı kısımları emniyet kemerli, sonsuz germe sistemli, sürekli kurulup sökülmeye uygun çelik aparatlarla yapılmaktadır. Bu sayede çadırınızın gevşeme riski(brandanın bollanması) minimuma inmektedir. Bu aparatların maliyeti yüksek ve imalatı zor olduğu için diğer firmalar bu hizmeti sizlere veremezler. Çadır alırken ısrarla emniyet kemerli metal sonsuz germe aparatı talep edin göreceksiniz yapamadıkları için bir sürü bahane yaratırlar ya da fiyatın üzerine hemen bir %10 artış koyacaklardır. Sayın müşterilerimiz bizler Güleçyüz ve Güney Grup ailesi olarak sizleri sürekli bilgilendirmeye çalışıyoruz. Çadır alırken lütfen sizde aşağıda belirttiğimiz özellikleri yazılı talep edin ki aldanmayın;

1-) Demir aksamın içi ve dışının galvanizli olması gerekir.

2-) Profillerin çap ölçüleri ve et kalınlığı size söylenen ile birebir aynı olması gerekir. Özellikle et kalınlığında büyük bir aldatmaca vardır önlem alabilmek için aldığınız iskeletin et kalınlığını ölçeceğinizi veya tartacağınızı söyleyin ki hemen size %8 %10 gibi düşüş olabileceğini anlatsınlar yani size 1.5mm et kalınlığı var dedikleri profil 1.4mm gelmektedir.

3-)Astar brandası hava geçirgen ve nefes alabilen ancak silinip yıkanabilen bir malzeme olmalıdır. Hayvan çadırları veya üretim yapılan herhangi bir çadırda kumaş astar kullanılamaz. Çünkü kumaş tüm kokuları üzerine toplar ve çadır sürekli kötü koku yapar yapamazsınız ayrıca astarı yerinden sökemezsiniz.

4-)İzolasyon kısmı bizofol aba( t ) geotekstil keçe veya özel ölçülerde üretilmiş bir yüzeyi alüminyum kaplı cam yünü tercih edebilirsiniz.

5-)Dış kaplama brandası alev yürümez bakteri barındırmayan su geçirmez Tarım Bakanlığı’nın onayladığı sertifikalı brandadır ve sizlerin tercih etmesi gereken branda budur.

6-)Çadır emniyet kemerli olmalı ve sonsuz germe sistemli metal germe aparatı talep edilmelidir.

7-)Kapı direklerinin profil çapları ve kilit kısmını mutlaka sorun, kapı kilitlerinin anahtarlı özel kilitlenebilen kilit olmasını özellikle talep etmelisiniz. Kapı direkleri çadır büyüklüğüne ve yüksekliğine göre değişiklik gösterir bu özellikleri yani kapı direk farklılıklarının olup olmadığını mutlaka öğrenip yazılı not alın ve karşılaştırma yapın.

Yukarıda belirttiğimiz özellikleri harfiyen sorup karşılaştırma yaptığınız taktirde emin olun en doğru ürünü en uygun fiyata alacaksınız.                       

Yorum Yap

Yorumlar