Güleçyüz Çadır

letisim444 4 889

Sık Sorulan Sorular

Fabrika_ana
beskose_1
İçi ve dışı aynı oranda galvanizli profil?

Galvanizli sacdan özel olarak üretilen profiller ile çadır yapınızın iskelet ömrü %50 daha uzun olur. Güleçyüz Çadır ürünlerinde, çadır yapı modeline göre özel ebatlarda üretilen dışı aynı oranda galvaniz kaplı profilleri standart olarak kullanır. İskeleti oluşturan ana taşıyıcı profiller özel ölçülerde üretildiğinden tek parça olup, kaynak eklemesi buunmaz. Bu özellik çadır yapının hem yanal hem de düşey yüklere karşı mukavemetini artırır.

Güleçyüz Çadır ürünlerinde standart olarak alev yürütmez (alev geciktirici) branda kullanır. Alev yürütmez brandanın özelliği ısı kaynağı uzaklaştırıldıktan bir süre sonra sönmesi ve bir süre sonra da dumanın tamamen kaybolmasıdır. Bu özellik çadır yapınızın hemen tutuşmasını önleyerek, sizlere söndürme ve tahliye için zaman kazandıracaktır.

Yalıtım seçenekleri olarak endüstriyel tip yoğunlaştırılmış, yay teknolojisi ile üretilmiş, ses yutum özelliği yüksek, %100 polyesterden üretilmiş, çabuk kuruyabilen, canlı yaşamına uygun, çadır çevresini tek parça olarak kapatabilen, uzun ömürlü izofelt, bir yüzeyi folyo kaplı 5 veya 10 cm kalınlığında cam yünü ve her iki yüzeyi folyo kaplı tek hava kabarcıklı veya çift hava kabarcıklı yalıtım malzemesi uygulaması yapılabilir. Kullanım amacına göre izolasyon seçeneklerinden her biri ayrı ayrı uygulanabileceği gibi, iki veya daha fazlası aynı anda uygulanabilir.

Özellikle hayvancılık amaçlı çadır yapılarda içerideki kirli havanın tahliyesi çok önemlidir. Hayvan sağlığı ve gelişimi açısından, beslenmenin yanında temiz hava ihtiyacının da karşılanması gerekir. Bu nedenle çadır yapı büyüklüğüne, içeride beslenecek hayvanın cinsi ve sayısına, çadır yapının kullanılacağı gölgenin iklim koşullarına göre havalandırma çok önem kazanmaktadır. Bu nedenle firmamız sizlere mahya tipi yada sac baca havalandırma seçenekleri sunmaktadır. Mahya tipi havalandırma, çadır yapının tepe kısmına 1×2 metre ebatlarında, içeriye yağmur girmeyecek şekilde monte edilir. Diğer seçeneğimiz olan yeni tip sac bacalar ise içeri doğru daha uzun olduğundan içerideki ısıyı korurken, kirli havanın tahliye edilmesini sağlar. Çadır yapı içerisinde sürekli temiz ve kuru hava olması için kapı üzerlerine havalandırma pencereleri monte edilmektedir. Bu havalandırma pencereleri içeri sürekli temiz hava girişi sağlarken, mahya veya baca tipi havalandırma ile kirli hava kolayca tahliye edilir. İçerisinde temiz ve kuru hava olan bir çadır yapıda terleme en az olacaktır. Bir diğer önemli husus ise son kat branda ile yalıtım katmanı arasına imal edilen havalandırma boşluklarıdır. Bu boşluklar sayesinde son kat branda ile yalıtım malzemesi arasında nemlenme önlenmektedir.

Çadır yapının büyüklüğüne ve kullanım amacına göre kapı seçeneklerimiz vardır. Profil kapılarımız içi ve dışı aynı oranda galvanizli profillerden imal edilmektedir. Profil kapıların iç kanatları dış kasalara bilyeli miş menteşeler ile monte edildiğinden uzun ömürlüdür. Büyük ebatlı kapılar içerisine personel kapıları imal edilmektedir. Büyük kapılar istenildiğinde sürgülü sistem de yapılmaktadır. Çadır yapının kullanım amacına göre uzun kenarlara da kapı seçeneklerimiz mevcuttur. Bu kapılar sayesinde çadır yapıya yan kısımlardan da giriş/çıkış yapılabilmektedir. Profil kapılar üzerindeki uzun ömürlü kilit sistemi sayesinde anahtar ile kilitlenebilir ve uzun yıllar kullanılabilir.

Çadır yapılarda kullanım alanı kadar iç hacmi de çok önemlidir. Çadır yapının iç hacmini belirleyen unsur yan yükseklik ve orta yüksekliktir. Çadır yapının kullanım amacına göre yan yükseklik artırılabilir. Yan yükseklik artırılırken yapının statik hesapları yapılarak profil ebatları yeniden belirlenir. Hayvancılık yapılan çadır yapılarda hayvan başına düsen alan kadar, hayvanın ihtiyacı olan temiz hava hacmi de çok önemlidir. Bu yüzden özellikle hayvancılık yapılan çadır yapıların ölçüleri belirlenirken, hayvan başına düşen hava miktarı da m³ cinsinden belirlenmelidir. Bu husus hayvan sağlığı ve gelişimi açısından çok önemlidir.

Günümüz koşullarında inşaat maliyetleri ve yapım süresi göz önüne alındığında çadır yapıların avantajı ön plana çıkmaktadır. Çadır yapılar çok kısa sürede kurulabilmekte ve ihtiyaç halinde sökülerek başka bir yere tekrar kurulabilmektedir. Yalıtım, havalandırma ve pencere seçenekleri ile betonarme yapılara göre daha aydınlık ve ferah bir ortam sağlamaktadır. Betonarme yapılarda böyle bir imkan söz konusu değildir. Bu nedenle son yıllarda özellikle hayvancılık, depo ve üretim tesis amaçlı çadır yapılara olan ilgi artmıştır. Burada dikkat edilmesi gereken husus çadır yapı alacağınız firma konusunda detaylı bir araştırma yaparak doğru kararı vermenizdir.

Çadır yapılardan istenilen verimizn alınabilmesi ve uzun süre kullanılabilmesi kullanıcıların aşağıdaki hususlara dikkat etmelerine bağlıdır.

1. Çadır yapı kurulduktan hemen sonra eteklerinin derhal usülüne uygun ve teknik ekibin tarif ettiği şekilde gömülmesi gerekir. Belli aralıklarla eteklerin üerindeki toprakların yağmur, rüzgar vs. nedenlerle azalan bölümlerine toprak atılması ve kontrol eidlmesi gerekir.

 

2. Aşırı kar yağışının olduğu zamanlarda ekonomik model yapıların ana taşıcılarına destek direkleri takılmalıdır. Makaslı sistem çadır yapılar üzerinde kar birikmeyecek mimaride imal edilmiştir. İçerisi boş olan çadırlarda yağışın şiddetine göre üzerinde kar birikebilir. Bu nedenle yağış olan zamanlarda çadır yapı sık sık kontrol edilmeli, üzerinde kar birikmiş ise derhal temizlenmelidir. Çadır yapı üzerinde biriken kar yan kısımlara akacağından, çadır yapının uzun kenarları boş olmalı ve sık sık temizlenmelidir.

 

3. Aşırı rüzgarlı havalarda kapılar kapalı ve kilitli tutulmalıdır.

 

4. Çadır yapının terleme ve nemlenme yapmaması için içerinin sık sık havalandırılması gerekir. Makaslı modellerde kapı üzerindeki pencereler, ekonomik modellerde ise kapı yanlarındaki pencereler açık tutulmalıdır.

 

5. İçerisinde hayvan olmadığı ve havanın sakin olduğu zamanlarda kapıları açarak çadır yapıyı havalndırınız.

 

6. Hayvancılık amaçlı çadır yapılarda hayvanların çadır yapının iç katmanlarına zarar vermemesi için gerekli tedbirleri alınır. (Çit, kafes tel, bims tuğla, tahta vs.

 

7. İçerisinde hayvan olan çadır yapıların tüm pencerelerini kapatmayınız. Unutmayınız ki hayvan sağlığı ve gelişimi açısından içeriye temiz hava ve gün ışığı girmesi çok önemlidir. Bu husus çadır yapının zemininin kurumasına katkı sağlayacaktır.

1. Kullanılan boru ve profilllerin içi ve dışının aynı oranda galvaniz kaplı olması, (Bu özellik çadır yapının iskelet ömrünün %50 daha fazla olması için önemlidir.)

 

2. Çadır yapıda kullanılan boru ve profilllerin ağırlığı, (Maliyeti etkileyen en önemli kalemdir. Fiyat tekliflerini değerlendirilirken mutlaka demir ağırlıkları ile son kat branda m² ve ağırlıklarını kıyaslayınız.)

 

3. Son kat brandanın toplam m² ve ağırlıkları ile onay, test ve laboratuvar sonuç belgeleri,

 

4. Çadır yapının iç hacmi, (özellikle portatif ağıllarda hayvan sağlığı açısından iç hacim çok önemlidir.)

 

5. Çadır yapının hangi şartlarda ve nasıl bir ortamda imal edildiğini ziyaret ederek karar veriniz.

 

6. Firmamız tarafından gerçekleştirilen proje ve referansları mutlaka inceleyiniz.

Güleçyüz Çadır yapıları kalite, işçilik ve kullanışlılık bakımından kendini kanıtlamış ve sektöre yön vermektedir. Peki neden Güleçyüz Çadır Yapılarını Tercih Etmelisiniz?

1. Malzeme ve işçilik kalitesinden asla ödün vermiyoruz. Çadır yapılardan maksimum fayda elde etmek için ürünlerimizde kullandığımız malzemeleri özel olarak üretiyoruz/ürettiriyoruz.

 

2. Tüm çadır yapılarımızda içi ve dışı aynı oranda galvanizli profilleri standart olarak kullanıyoruz.

 

3. Alev yürütmez branda siz talep etmeseniz dahi standart olarak kullanılmaktadır. İsteğe bağlı olarak bir yüzeyi lak kaplı daha yüksek gramajlı branda seçenekleri de sunulmaktadır. Alev yürütmez ve canlı yaşamına uygun brandalarımızın belgelerini firmamız sizlere sunmaktadır. Ayrıca kullanılan brandanın yangın sınıfı çok önemlidir. Standart olarak B2 yangın sınıfı testlerini geçmiş branda kullanmaktayız. İstendiğinde B1 sınıfı yangın testlerini geçmiş branda ile de imalat yapılmaktadır.

 

4. Kullanım amacınıza uygun alternetif yalıtım seçenekleri sunulmaktadır.

 

5. Talep etmiş olduğunuz ürüne ait detaylı olarak hazırladığımız teklif formumuz ile, size üründe kullanılacak profil ağırlığı, kullanılacak branda miktarı verilmektedir. Bu miktarlar sizlere çadır yapının maliyeti konusunda bir fikir verecektir.

 

6. Aynı özelliklerde bir çadır yapının maliyeti her yerde aynıdır. Hatta Güleçyüz Çadır olarak tüm ürünlerimizden yüksek stok miktarları ile çalıştığımızdan bizim maliyetimiz daha hesaplıdır. Sizlere daha ucuz teklif veren firmalardan mutlaka profil ve branda özelliklerini sorunuz.

 

7. Yüksek stok miktarları ile çalışıldığından, tüm standart modellerimiz hazır olarak stoklarımızda sürekli mevcut olup, en kısa sürede sevkiyatı sağlanır.

 

8. Tüm modeller için profil, branda ve yalıtım standartları en üst kalitede belirlenmiş olup, bu seviyenin altına asla inilmez. Özellikle profil ve branda konusunda alt kalite ürünler sizlere asla teklif edilmiz.

 

9. Özel projeleriniz Ar-Ge ve Proje Bölümü tarafından mimari çizimleri ile üç boyutlu görselleri hazırlanarak, sizlerin onayı ile imalat yapılır. Bu konuda daha önce hazırlanarak hayata geçirilmiş projelerimizi görerek daha kolay karar verebilirsiniz.

 

10. Sadece çadır yapı alırken değil, kullanırken de her türlü sorularınıza bir telefonla cevap alabilirsiniz. Konusunda deneyimli satış personelimiz ile sizlere yardım olmaya çalışıyoruz.

 

11. Kurulumunu kendinizin yapacağı modellerimiz için görüntülü görüşme ile destek imkanı sağlıyoruz. Özellikle ekonomik ve aile yaşam çadırlarının kurulumunda hem hazırladığımız kurulum videoları ve şemaları, hem de görüntülü görüşme ile destek veriyoruz.

Güleçyüz Çadır olarak, Ortadoğu ve Avrupa’nın önde gelen çadır üreticilerinden biriyiz.1. Sınıf sertifikalı ürünler kullanarak kalitemizi belgeliyoruz. İhtiyaçlarınıza özel kaliteli ve güvenilir çözümler sunmaktan memnuniyet duyarız.

  1. Afet çadırlarının hızla kurulabilen ve kullanıcı dostu bir yapıda olması çok önemlidir. Isı izolasyonu, mağdurların soğuk ve sıcak hava koşullarından etkilenmemesi için temel bir özelliktir. Bu izolasyon, afetzedelerin daha güvenli ve konforlu bir barınakta korunmasını sağlar. Bu nedenle, afet çadırlarında izolasyonun önemi büyüktür.

You cannot copy content of this page